ثبت سریع سفارش

09034521670

  • ثبت سفارش در 1 دقیقه

    دریافت سفارش از تمام نقاط کشور

  • شرکت کفسابی مستر ساب

    خدمات کف سابی و سنگ سابی

فرچه شویی سرامیک

فرچه شویی سرامیک

یکی از راه های جدید برای تمیز کردن سرامیک ها فرچه زنی با دستگاه است. فرچه زنی همانطور که از اسمش پیداست، روش شست و شوی سرامیک با فرچه های مخصوص است.

فرچه شویی سرامیک چیست؟

یکی از راه های جدید برای تمیز کردن سرامیک ها فرچه زنی با دستگاه است. فرچه زنی همانطور که از اسمش پیداست، روش شست و شوی سرامیک با فرچه های مخصوص است. البته این کار مخصوص سرامیک نیست و می توان سنگ ها را هم با فرچه شویی تمیز کرد. اما چون سنگ ها را میتوان کفسابی کرد، معمولا از سنگسابی برای سنگ ها و از فرچه شویی برای سرامیک استفاده می شود. البته بعضی موارد فرچه شویی برای سنگ حتی بهتر از کفسابی است! در ادامه همه این ها را برسی می کنیم. کفشویی چیست؟

کفشویی همان فرچه شویی است. البته بسیاری افراد تصور میکنند که کفشویی، کفسابی و فرچه شویی همگی یکی هستند. اما اینطور نیست. فرچه شویی نوعی کف شویی و شست و شوی کف است. که برای کف سرامیکی و سنگی ساختمان ها کاربرد دارد. کفشویی میتواند برای شست و شوی کف های چوبی و حتی پارکت و … هم با روش های ویژه انجام شود. و کفسابی هم صیقل دادن و پولیش دادن سنگ است و برا سرامیک و پارکت و … انجام نمیشود. اما در کل کفشویی در اصطلاح همان فرچه شویی است.
انواع فرچه در شست و شوی سنگ و سرامیک

همانطور که گفتیم یکی از موارد مهم در تضمین سلامت و کیفیت کار انتخاب فرچه است. پس اینجا سه نوع پرکاربرد فرچه در فرچه شویی سرامیک را معرفی می کنیم.

فرچه ی پلاستیکی : نرم ترین نوع فرچه است. اگر مواد سفت یا دوغاب و … روی سرامیک نباشد از این فرچه استفاده می کنیم. زیرا روی سرامیک ها را خراش نمی دهد. اما اگر موادی سفت و چسبنده روی سرامیک باشد، این فرچه جواب نمی دهد. و باید از فرچه قوی تری استفاده کرد.

فرچه سیمی نرم : پرکاربرد ترین فرچه برای کفشویی سرامیک است. اما باید با دقت کار شود تا مطمئن باشید روی سرامیک خش نمی اندازد.

بکسری : نسبت به دو مورد قبل سخت تر  است و بیشتر برای سنگ استفاده می شود. مگر در مواردی خاص آن هم به تشخیص متخصص . مواد مورد استفاده برای شست و شوی سرامیک با فرچه هم تا این حد متفاوت هستند. پس ریسک نکنید و کار را به افراد بی تجربه نسپارید. حتی اگر قیمت پایین تر از مقدار تعیین شده مراکز معتبر داشته باشند.

هزینه فرچه زنی سرامیک

فرچه زنی نسبت به کفسابی ارزان تر است. و در عین حال سنگ و سرامیک را به خوبی تمیز می کند. هزینه فرچه زنی هم بسته به متراژ، جنس کف و عوامل دیگر تعیین می شود. و تنها راه اطلاع از قیمت دقیق کفسابی یا فرچه زنی ، تماس با کارشناسان مستر ساب می باشد.